WARTE UWAGI

Zgodnie z tytułem tej strony, zamierzam tu umieszczać to co "warte uwagi". A co warte?
Trudny to wybór... Współczesny świat oferuje tak wiele i tak szybko. Zdaje się, że coraz szybciej i coraz więcej. W moim przekonaniu nie jest to korzystne, ani dla świata, ani dla nas....Bliższa mi jest filozofia zwolnienia tempa, nie jest to łatwe o czym można przeczytać w sierpniowym numerze "Zwierciadła" w artykule zatytułowanym "Sztuka wypoczywania". Oto fragment:

"Myślę, że w naszej kulturze powolność jest czymś wstydliwym. Często chcielibyśmy zwolnić, czujemy, że wyszłoby  nam to na zdrowie, ale wstydzimy się do tego przyznać". 

Ja jednak zdecydowanie zachęcam do zwolnienia, czasem nawet zatrzymania, rozejrzenia się, zastanowienia, refleksji...Do delektowania się życiem... : -)

Jak to zrobić? Sposobów jest wiele, trzeba odszukać swój własny, indywidualny - skrojony na miarę... Moim zdaniem warty uwagi jest film zatytułowany "Karmel".

Oto opis filmu, jaki można znaleźć na stronie:  http://www.filmweb.pl

"Karmel przypomina najlepsze dokonania Pedro Almodóvara. Od hiszpańskiego mistrza młoda libańska reżyserka, Nadine Labaki, przejęła umiejętność pokazywania barwnego świata kobiecych relacji. Kobiety najlepiej obserwować w miejscach, gdzie czują się najbardziej swobodnie. Są wtedy skore do najintymniejszych zwierzeń. Wiedząc o tym, Nadine Labaki stworzyła czarujący film o pięciu zaprzyjaźnionych kobietach w różnym wieku, które zawsze spotykają się w salonie piękności w centrum Bejrutu. Barwny świat pełnokrwistych kobiecych postaci odsłaniających swoje sekrety przykuwa uwagę i fascynuje. Jest w nim oczywiście miejsce na pogawędki o seksie i problemach z mężczyznami, ale także na osobiste rozmowy o religii, niełatwych relacjach z bliskimi, poważnych problemach. Kobiety potrafią się wspierać i pomagają sobie w najtrudniejszych sytuacjach, na tym polega ich siła".

 Serdecznie polecam ten film.. Po prostu trzeba go posmakować :-)kadr z filmu :-)